Kontör Devri Sona Eriyor [ Dikkat! ]

                                                                              DiziAmbari.Blogcu Haber Ajansı:Sevgili Kontörlü Hat Sahibleri Sizleri ilgilendirecek Şu yazımda Dikkatlice Okumanızı Tavsiye Ederim Saygılarımla.....

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren cep telefonlarına kontör yüklemek tarih oluyor.

Cep telefonu kullanıcılarını canından bezdien kontör hesaplamaları artık tarih oluyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun kararı uyarınca artık karmaşık kontör hesapları yapmaktan kurtuluyoruz.

1 Nisan tarihinden itibaren cep telefonlarımıza artık kontör yerine ya dakika ya da para yükleyeceğiz. Bütün operatörler için geçerli olan bu karar uyarınca artık kaç kontöre kaç dakika konuşabileceğimizi hesaplamak zorunda kalmayacağız.

Ne değişecek ?

Mevcut kontörlü sistemde dakika başına düşen kontör miktarı; konuşmanın türüne, zamanına, hediye kontör olup olmamasına, seçilen tarifeye, aranan kişinin tarifisenine kadar pek çok farklı kritere göre değişiyor.

Yeni sistemde de bu kriterler geçerli olacak olmasına rağmen, hesabı kontör cinsinden değil doğrudan dakika ya da para üzerinden yapacağımız için konuşulan dakikayı kontöre çevirmek onu da seçilen tarifeye göre değişiklik gösteren kontör birim fiyatıyla çarpmak gibi karmaşık hesaplara gerek kalmayacak.

Böylece kiminle ne kadar konuştuğumuzun hesabımızı çok daha kolay tutabileceğiz.

Yeni sistem her türlü SMS ve MMS gönderiminde de geçerli olacak. Gönderilecek mesajlarda kontör hesabı yerine mesaj sayısı temel alınacak.

Kontör hesabıyla çalışan ankesörlü telefonların yeni sisteme geçişinin sağlanabilmesi için de yılsonuna kadar süre tanındı


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !